KKDİK - Tek Temsilcilik

TEK TEMSİLCİLİK NEDİR? 

Türkiye’ye ithal edilmek üzere kendi halinde, karışım içinde ya da eşya içindeki bir maddeyi imal eden, bir karışım hazırlayan ya da eşyayı üreten Yurtdışındaki gerçek ya da tüzel kişiler, Türk REACH-KKDİK Yönetmeliği kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Kimyasal Kayıt Sistemine (KKS) kayıtlarını gerçekleştirmediği sürece Türkiye’ye satış yapamayacaktır.

Yurtdışındaki imalatçının, kayıtlarını gerçekleştirmek üzere Türkiye içinde yerleşik gerçek ya da tüzel bir kişiyi bu Yönetmelik kapsamındaki ithalatçı yükümlülüklerini yerine getirmek üzere tek temsilcisi olarak ataması gerekmektedir.

Bilçev Mühendislik olarak, tecrübeli Kimyasal Değerlendirme Uzmanlarımız ile yurt dışında yerleşik üreticilere KKDİK Yönetmeliği (Turkish REACH) kapsamında TEK TEKMSİLCİLİK (Only Representative) hizmeti sunmaktayız.

Bilçev Mühendislik olarak Tek Temsilcilik hizmetimizin kapsamı aşağıdaki şekildedir;

- Maddelerinin Ön Kayıtlarını (Ön-MBDF) gerçekleştirmek,
- Yurt Dışı Üreticisinin MBDF (Madde Bilgi Değişim Forumu) öncesi faaliyetlerini takip edip oluşması halinde gerekli bilgilendirmeleri yapmak,

- Bağlı bulunulacak konsorsiyumlardaki iletişimleri sağlamak.

- Teknik dosyaların hazırlanmasında gerekli testleri belirlemek ve faaliyetleri izlemek,

- Kimyasal Güvenlik Raporlarını hazırlamak,

- Üreticinin Kayıt Dosyalarını hazırlayarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Kimyasal Kayıt Sistemine 31 Aralık 2023 tarihine kadar girişlerini yapmak,

KATALOG

Aşağıda yer alan butona tıklayarak Pdf formatındaki kataloğumuzu indirebilirsiniz!

PDF Katalogu İndir

BİZE ULAŞIN

1004 Sokak No:1/P07 İnşaat Malzemeleri Satıcıları İş Merkezi B Blok Gıda Çarşısı, Yenişehir – İzmir
T : (0232) 457 50 21
F : (0232) 457 50 81